Yardım (Sık Sorulan Sorular)

Özel Ders Verenler


 • 1) DersVerilir.net’te özel ders ilanı vererek öğrenci bulabilir miyim?
  Özel ders konusunda hiç tecrübeniz yoksa ve hatta özel ders verebileceğiniz konusunda kendinize güveniniz de yoksa, bu sorunun cevabı “Hayır” olacaktır. Bu yeterliliklere sahip değilseniz, DersVerilir.net üyesi olarak özel ders verecek bir öğrenci bulamazsınız.

  DersVerilir.net’in size faydalı olup olamayacağına karar vermek için şöyle bir senaryo düşünün:

  Sizin ders verdiğiniz alanlardan en az bir tanesinden ders almaya istekli 5 öğrenci tanıyoruz. Size, bu 5 öğrencinin her biriyle yüz yüze görüşme şansı veriyoruz. Öğrenciler (ve hatta velileri) size geçmişteki tecrübeleriniz, dersi nasıl işleyeceğiniz, saat başına ders ücretiniz gibi konularda sorular soruyorlar. Siz de bu soruları cevaplıyorsunuz. Bu görüşmelerin en az bir tanesini başarıyla sonuçlandırabileceğinize inanıyor musunuz?

  Cevabınız “Evet” ise, DersVerilir.net üyesi olarak öğrenci bulabilirsiniz.
 • 2) DersVerilir.net’e üye olduktan sonra, ders verecek öğrenci bulacağımın garantisini veriyor musunuz?
  Evet, 12 aylık üyelerimize memnuniyet garantisi* veriyoruz. 1 yıllık üyeliğinizin sonunda DersVerilir.net aracılığıyla herhangi bir öğrenci veya iş bulamazsanız, bize bu konuda bir e-posta atın. Üyeliğinizi ücretsiz olarak 1 yıl uzatalım.

  * Bu garanti, aşağıdaki sorumlulukları eksiksiz ve tam olarak yerine getiren tüm üyelerimiz için geçerlidir:
  - Üyelik süresince, geçerli bir e-posta adresi beyan etmek.
  - Site ziyaretçileri tarafından gönderilen özel ders taleplerini, site yöneticileri tarafından gönderilen e-postaları, olumlu veya olumsuz, 15 gün içerisinde cevaplamak.
  - Site yöneticilerinin ve danışmanlarının, gerekli durumlarda ulaşabileceği bir telefon numarası beyan etmek.
  - 12 aylık üyelik aidatını ödemek.
  - İstenmesi durumunda en az bir tane referans gösterebileceğini taahhüt etmek.
 • 3) DersVerilir.net aracılığıyla ilk öğrencimi ne kadar sürede bulabilirim?
  Özel ders ilanınız, üyeliğiniz onaylanır onaylanmaz tüm DersVerilir.net ziyaretçileriyle buluşmaktadır. Bu açıdan, üye olduğunuz ilk dakikadan itibaren özel ders verecek bir öğrenci bulmayı bekleyebilirsiniz.

  DersVerilir.net, internetin sahip olduğu tüm avantajları üyelerimizin hizmetine sunmaktadır. Örneğin sitemizi ziyaret eden öğrenciler ve veliler, size özel dersle ilgili bilgi almak için e-posta gönderebilecekleri gibi, sizin kişisel sayfanızı bir arkadaşlarına da önerebilirler.

  Tabii ki, DersVerilir.net’in tüm bu avantajları özel ders ve eğitim sektörünün kendi kuralları ile çerçevelenmiştir. Örneğin Eylül-Kasım dönemi ve Ocak-Şubat ayları, özel ders talebinin en yüksek olduğu zamanlardır. Mayıs-Haziran ayları da, özellikle ÖSS ve SBS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin eksiklerini kapatmak için yeni bir özel öğretmen arayışına girdikleri bir dönemdir. Yabancı dil derslerine olan talep ise, genellikle bütün bir yıla yayılmaktadır.

  Tüm bu etkenler, bu soruya kesin bir cevap vermeyi zorlaştırmaktadır. Her şeye rağmen, DersVerilir.net, size normalde ulaşamayacağınız kadar geniş bir kitleye ulaşma şansı sunmaktadır.
 • 4) Üyelik aidatınızı öğrenebilir miyim?
  DersVerilir.net’te 2 farklı üyelik paketi bulunmaktadır. 6 aylık üyelik paketi 67 TL, 12 aylık üyelik paketi ise 97 TL aidat ücretine sahiptir. Bu fiyatlara KDV dahildir.
 • 5) Öğretmenlerden komisyon alıyor musunuz?
  Hayır. DersVerilir.net, gizli veya açık herhangi bir komisyon almamaktadır.
 • 6) Neden ücretli üyelik sistemiyle çalışıyorsunuz?
  Özel ders ilanı yayınlamak için sitemize üye olan öğretmenlerden üyelik aidatı almamızın temel sebebini, geçersiz ve sahte başvuruların önünü kesmek oluşturmaktadır. Ücretsiz üyelik sisteminde yaşadığımız sıkıntılar (aynı kişinin birden fazla özel ders ilanı yayınlayarak haksız rekabete yol açması, özel ders verme konusunda ehil olmayan bireylerin sırf şanslarını denemek için siteye üye olması gibi) bizi aidat ücreti sistemine yöneltmiştir.

  Üyelik aidatımız; gerçek dışı üyelik taleplerini ortadan kaldıracak kadar yüksek, özel ders veren bireyler için de fazlasıyla makul olacak şekilde belirlenmiştir.

  Buna ek olarak üyelik aidatları; DersVerilir.net ailesine mensup olan öğretmenlerin tanıtımını gerek internet ortamında, gerekse de gerçek dünyada en iyi şekilde yapabilmemiz için gerekli olan finansal desteği sağlamaktadır.
 • 7) Sitenize üye olmak istiyorum; ama ödeyeceğim aidatın doğru kişilere gittiğinden nasıl emin olabilirim?
  Bu sorunun cevabını bulmak için Hakkımızda sayfasını ziyaret edebilir, destek@dersverilir.net adresine e-posta gönderebilir veya (216) 337 27 60 numaralı telefonu her gün, 09:030 ile 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Sizi, bizi daha yakından tanımaya davet ediyoruz.
 • 8) DersVerilir.net üyesi olmanın ne gibi avantajları var?
  • İnternet’in gücünden en iyi şekilde faydalanan ayrıcalıklı özel öğretmenler arasına girerek, meslektaşlarınızın önüne geçersiniz. (Ya da kısa bir süre için geçerli olan bu fırsatı elinizden kaçırarak, diğer öğretmenlerin sizin öğrencilerinizi elinizden almalarına izin verirsiniz.)
  • Her gün özel ders arayan 408 farklı kişiye ulaşma şansına kavuşursunuz. (Temmuz 2008’de DersVerilir.net’i 14,384 farklı kişi ziyaret etti. Bu ziyaretlerin yaklaşık %12’lik kısmını özel öğretmenlerin oluşturduğu tahmin ediliyor.) Üstelik DersVerilir.net, 2 yıla yaklaşan tecrübesiyle her geçen gün daha da geniş bir öğrenci ve veli kitlesine ulaşıyor.
  • Siz öğrenci aramazsınız, öğrenciler ve veliler size ulaşır. (Siz çalışırken ve hatta uyurken bile, ders almak isteyen öğrenciler kolayca size ulaşabilir. Siz müsait olduğunuzda onlara geri dönersiniz
  • Kişisel bilgileriniz istediğiniz oranda gizli kalır. (E-posta adresiniz bile görüntülenmez; ama yine de öğrenciler ve veliler size e-posta üzerinden ulaşabilir.)
  • İnternet üzerinde size özel bir web adresiniz olur. (Her üyemizin "www.dersverilir.net/kullaniciadi" adresine sahip bir web sayfası olur. Üyeliğiniz boyunca sabit kalacak bu adresi, diğer web sitelerinde ve e-posta imzalarınızda yayınlayarak size daha çok öğrencinin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.)
  • Normalde tanımadığınız ve başka şekillerde size ulaşma şansı olmayan öğrencilerin sizden özel ders almasının yolunu açarsınız.
  • Sizden özel ders alan her bir öğrencinin yepyeni öğrencilere referans olacağını düşününce, DersVerilir.net sayesinde bulacağınız her bir öğrencinin size ilerleyen aylarda ve yıllarda birkaç öğrenci olarak geri döneceğini kolayca fark edebilirsiniz.
  • Sadece bugüne değil, geleceğe yatırım yapmış olursunuz. (Her geçen gün internet kullanıcılarının sayısı artıyor. Öğrenciler ve veliler araştırmalarını internet üzerinden yapıyor. Kararlarını bu sonuçlara göre biçimlendiriyor.)
  • Etüd merkezlerinden ve dershanelerden teklifler alabilir, size başvuracak öğrencilerin projelerine ve dönem ödevlerine yardım ederek ekstra bir gelir elde edebilirsiniz. (Yabancı dillerden özel ders veriyorsanız ve çeviri yeteneklerinize güveniyorsanız, öğretmen profilinizde bu konudan bahsetmeyi unutmayın. Ziyaretçilerimizden, çeşitli çeviri teklifleri de alabilirsiniz.)
 • 9) DersVerilir.net üyesi olmazsam ne kaybederim?
  Şu anda bu satıları okurken, Türkiye'deki özel ders sektörünün geleceğini şekillendirdiğinizin farkında mısınız?

  En kısa sürede üye olma fırsatını kaçırarak:
  • Sizinle aynı ilde bulunan ve benzer dersleri veren meslektaşlarınızın sizin potansiyel öğrencilerinizi elinizden almalarına izin verirsiniz.
  • Sadece küçük bir yatırım karşılığında, oturduğunuz yerden öğrencilere ulaşma şansınızı kaybedersiniz. (Ders saat ücretinizi ve ders verdiğiniz bir öğrencinin başka kaç öğrenciyi size getirebileceğinizi bilmiyoruz; ama tek bir öğrenci fırsatını bile kaçırarak önümüzdeki bir yılda ne kadar bir kazançtan (ve prestijden) mahrum kalabileceğinizi kolayca hesaplayabilirsiniz.)
  • Her geçen ay daha da büyüyecek bir pastadan kendi payınızı alma şansını yitirirsiniz. (Önümüzdeki yıllarda da özel ders vererek ek bir kazanca ve başarıya ulaştıdığınız öğrencilerin sağlayacağı tatmin duygusuna kavuşmak istemitorsanız, bu durum sizin için sorun olmayacaktır.)
  • Günde 13,6 Kr karşılığında (12 aylık üyelik paketi için) tüm internet kullanıcılarına reklam yapma fırsatını kaçırırsınız. (Öğretmenlerimizin daha fazla öğrenciye ve veliye ulaşabilmesi için, internet üzerinde reklam kampanyaları yürütüyoruz. Aidatlı üyelik sisteminden sonra daha da güçlenecek bu kampanyalar sayesinde, her geçen gün daha da geniş bir kitleye ulaşacaksınız.)


Öğrenciler & Veliler


İletişim Bilgileri

DersVerilir.net
Kare Elma İnternet ve Medya
Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti.

Merkez Mah. Hasat Sok. No:52/1
34384, Şişli / İSTANBUL

Şişli V.D.
524 057 5831

Tel: (0212) 963 06 41
Telefon desteğimiz
(resmi tatiller hariç):
Hafta İçi: 09:00 - 18:00
Cumartesi: 10:00 - 13:00
saatleri arasındadır.

Faks: (0212) 963 13 41
Faksları DersVerilir.net dikkatine göndermenizi önemle rica ederiz.

E-Posta Göndermek İçin Tıklayın

Üye Olmanın Avantajları

 • Bilgileriniz Güvende:
  Tüm kişisel bilgileriniz, adınız ve iletişim bilgileriniz sadece sizin istediğiniz gibi görüntülenir...
 • Size En Uygun Öğrenciler:
  Geliştirdiğimiz arama algoritmaları ile, size en uygun öğrencilerin kolayca size ulaşmasını sağlıyoruz...
 • Reklam Yayınlamıyoruz:
  Önceliğimiz "siz"siniz, sadece sizin ilanlarınızı yayınlıyoruz...
 • Sınırlı Sayıda Üyelik:
  On binlerce özel ders ilanı arasında kaybolmayın...

Öğrencilerin Avantajları

 • Sadece 3 Adımda:
  Size en uygun öğretmenlere ulaşmanız için sadece üç fare tıklaması yeterli...
 • Detaylı Arama Seçenekleri:
  Arama sonuçlarını kendi ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre kolayca filtreleyebilirsiniz...
 • Hep Aklınızda:
  "Favorileriniz" özelliği sayesinde, size en uygun öğretmenleri size özel bir listede toplayabilirsiniz...
 • Üye Olmaya Gerek Yok:
  Üstelik tüm bu özelliklerden yararlanmak için siteye üye olmanıza gerek yok!