Fizik, Genel Fizik özel ders ilanı - Mehmet Arduc - İstanbul

 

Mehmet Arduc 

(554) 815 30 04
İstanbul, Kadıköy

Öğretmen Tanıtımı

Fizik Öğretmeni olarak yetiştim ve sadece fizik dersi veriyorum.

 2006'dan bu yana Final Dershanesi, Fen Bilimleri Dershanesi, Eksen Yayıncılık Dershanelerinde çalıştım. 15 yıldır özel ders veriyorum. Bütün öğrencilerim fizik dersini severek bilimsel bakış açısı kazandı ve ÖSYM sınavlarında istedikleri başarıyı elde etti.
Öğrenciye yapabildiğini hissettirip bilim merakı uyandırararak fizik başarısını artırmak için bana ulaşabilirsiniz...

Okul sınavlarına yönelik başarı öğrencinin Fizik dersine karşı ilk tutumunu belirlemektedir. Sınav zamanları öğrenci doğru yöntemle dersi anlarsa son sınıfta bütün konuları bi arada yerleştirmesi çok daha kolay olacaktır. Okulda öğrenilen konuların bir kaç derste tekrar edilmesi konunun kavranmasına ve unutulmamasına yardımcı olacaktır. Okul sınavlarında kısa sürede başarı için arayabilirsiniz.

2015 yılı 19-25 temmuz arasında Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'de (Fizik dünyasının en büyük laboratuvarı) düzenlenen Türk Öğretmen Çalıştayına kabul edilen 15 fizik öğretmeninden biri olarak katıldım. CERN'de aldığım eğitim hem bilimsel hem mesleki açıdan kişisel gelişimime büyük katkı sağladı. Ayrıca her yaz Hizmet içi Eğitimlere katılarak alanımla ilgili kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kazandığım bu deneyimleri öğrencilerime aktararak ufuklarını genişletmeye yardımcı oluyorum.

Okulda öğrencilerimdeki kavram yanılgılarını ve anlamakta zorlandıkları durumları devamlı olarak takip ediyorum. Bu şekilde kendimi geliştirerek öğrencinin sorun yaşadığı noktaları anlamlaştırarak öğretim modelimi güncelliyorum.

Üniversitede aldığım kaliteli Fizik Eğitimini meslek hayatıma yansıtmaya çalışıyorum.  Yeni müfredata ve konulara hakimiyetim, derslerimi ve  öğrencilerle iletişimimi her zaman olumlu etkiledi. Yeni Eğitim Sistemini öğrencilerime en iyi şekilde aktarmaya çalışıyorum. 2013-2014-2015-2016 ve 2017 YGS-LYS sınavları ve 2018-2019-2020 TYT-AYT sınavlarında çıkan Fizik sorularının hepsini anlatmış olmanın ve öğrencilerimin başarısının gururunu yaşıyorum.
Fizik devamlı değişen ve gelişen bir bilim. Bu değişimler TYT-AYT sınavlarında karşımıza çıkmaktadır. Disiplinler arası ilişki ve güncel hayat problemlerine getirilen PISA tarzı yorumlar yeni sınavların temelini oluşturmaktadır. Bu değişime öğrencilerimi önceden hazırlayarak sürpriz durumların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyorum. Ayrıca kendi sorularımla öğrencilerin kavram yanılgılarını gidermeye çalışıyorum.
Her öğrenci farklıdır. O nedenle ilk ders sonrası her öğrencim için farklı ders anlatım teknikleri hazırlayarak öğrencinin en iyi öğreneceği tarzda derslerimi planlıyorum. Ayrıca ders sırasında deneyler yaparak dersin daha iyi anlaşılmasını ve bilginin kalıcı hale gelmesini sağlıyorum. 

ÖSYM sınavlarında öğrencilerimin hepsi hedeflerine ulaştı. Çoğu öğrencim de Türkiye geneli derece yaparak onurlandırdı. Ayrıca ara Sınıf öğrencilerimde Fizik dersini severek başarıyı yakaladılar. Ara sınıflarda Fizik dersini anlayan öğrenci son sınıfta çok büyük avantaj elde etmiş oluyor.

Eğitimde konu hakimiyeti ne kadar önemli ise bu bilgiyi öğrenciye aktarabilmek de o kadar önemlidir.
Her seviyede öğrenci ile öncelikle öğrenci-öğretmen iletişim frekansını tutturuyorum sonrasında başarı kaçınılmaz oluyor. Fizik dersini anlayıp günlük hayatla ilişkisini kurabilen öğrenci sınavlarda başarılı olacaktır.

Pandemi sonrası  öğrenciler çok farklı bir şekilde öğrenmeye başladı. Temel yeterlilikleri değişti ve dersin anlaşılamayan yönleri arttı. Bütün bunları süreç içerisinde çok fazla öğrenci ile çalışarak analiz ettim ve ders anlatma yöntemlerimi değiştirdim. Bu süreçten öğrencinin sağlıklı çıkması için geçen zamanların telafisi vakit kaybetmeden yapılmalıdır.

Derslerimi bir konu bitecek şekilde yapıyorum. Yaklaşık 1,5 - 2 saat sürmektedir ve belirtilen fiyat seanslıktır.
Derslerim garantilidir, fayda görülmemesi durumunda ücret iadesi yapıyorum.

Öğrenci her zaman yapabildiği dersi sevmiştir. Öğrencinizin Fizik dersini anlayıp tam anlamıyla başarabilmesi için bana ulaşabilirsiniz.

Referans Bilgisi

2022 San Joseph
Yaşar Acar Fen Lisesi
Kadıköy Andolu
Çapa Fen
Haydarpaşa Anadolu

2021yılı İstanbul Erkek Lisesi 
Kabataş Erkek Lisesi
Bahçeşehir Fen Lisesi
Cağaloğlu Anadolu Lisesinden öğrencilerime d.   erslere devam ediyorum.
2021- Türkiye 2403. 12348. 14760. sı
2020- Türkiye 537. 1656. 8934. 16304. sü
2019- Türkiye 1124. 3012. 21390. 32625. si
2018- Türkiye 1700. 3800. 6200. 11500. sü
2017- Türkiye 171. 670. 1100. 2091. si
.........

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Fizik800 TL15 Yıl
Genel Fizik999 TL10 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • Lise (Okula Takviye)
  • Üniversite (Derslere Takviye)
  • Yetişkinler İçin Akademik Eğitim

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 40

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Dokuz Eylül Üniversitesi (2007)

Lisans Yaptığı Üniversite:
Dokuz Eylül Üniversitesi (2007)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Kadıköy

İrtibat Telefon(ları):

(554) 815 30 04

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Çekmeköy, Fatih, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Sultanbeyli, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine kapalı