Matematik, Geometri özel ders ilanı - Mustafa A. - İstanbul

 

Mustafa A. 

Telefon numaraları gizli, lütfen e-posta gönderin
İstanbul, Kadıköy
Mustafa A. tarafından bu profilde beyan edilen bilgiler, tarafımıza ilettiği belge örnekleri ile uyumludur. Detaylı Bilgi »

"Tescilli İlan"ı yayınlanmakta olan Mustafa A., kimlik bilgilerini içeren bir belge örneğini ve öğrenim durumunu gösteren belge örneklerini tarafımıza ulaştırarak; bu profil sayfasında yer alan ad, soyad, ve öğrenim durumu bilgilerinin doğruluğunu teyit etmiştir. Hata ve yanılma müstesnadır.

Mustafa A. hakkında daha fazla bilgiyi "Öğretmen Tanıtımı" ve "Referanslar" bölümlerinde bulabilir veya sorularınız için doğrudan kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bu ilandaki bilgilerin hatalı olduğunu düşünüyorusanız lütfen bize haber verin.

Öğretmen Tanıtımı

2000 yılından bu yana profesyonel olarak özel ders vermekteyim. Bu süreç içerisinde, üniversiteye hazırlık dershanesi, etüt merkezi, özel ders merkezi gibi kurumlarda öğretmenlik ve eğitim danışmanlığı / öğrenci koçluğu yaptım. Son 12 yıldır özel ders ve eğitim danışmanlığı ağırlıklı çalışmaktayım.

Öğrencilerin bilgiden önce motivasyona ihtiyacı vardır. Derslerimde öncelikle öğrencinin derse zihnen hazır olmasına önem veririm. Öğrencinin bir hobi ile uğraşırcasına dersten keyif alması verimliliği arttırmaktadır.

Öğrenci ile öğretmenin sağlıklı diyalog kurması önemlidir. Pratik soru çözümleri ve öğrenciye uygun tekniklerle konu anlatımının yanı sıra öğrencimin velisi ile irtibat halinde rehberlik konusunda da etkin olarak başarısını yükseltmeye yardımcı olurum.

Özel derste önemli olan hedefe ulaşmaktır. Öğrencinin çalışılan konuyu, planlanan günde kavraması esastır. Ders süresi de buna göre esneklik gösterir. Öğrencinin aktif olarak yer aldığı bir sistemle derslerimi işlemekteyim. Seviyesi ve alanı (sözel/sayısal) ne olursa olsun, öğrencinin potansiyeline göre hedefler belirleyip, o hedefe ders içerisinde mutlaka ulaşılmasını sağlarım. 

Farklı seviyelerde ve alanlarda özel dersler vermekteyim:
     • Ortaokul 6-7-8. sınıflar için okula yardımcı Matematik ve Geometri,
     • Liselere Geçiş Sınavı'na yönelik (LGS) Matematik ve Geometri,
     • Lise öğrencileri için okula yardımcı Matematik ve Geometri,
     • Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na yönelik (YKS / TYT ve AYT) Matematik ve Geometri. 
     • ALES / DGS / KPSS'ye yönelik Sayısal Mantık, Matematik ve Geometri.
     • Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri için özel tekniklerle Genel Matematik ve İstatistik (*)
     • Örgün üniversite öğrencileri için Genel Matematik ve İstatistik. 

Okula yardımcı ders almak isteyen öğrencilerim için müfredatın gerektirdiği kazanımlara paralel olarak derslerimi işlemekteyim. Bu amaçla da, Milli Eğitim müfredatını ve güncellenen sınav sistemlerini sıkı bir şekilde takip etmekte, güncel sınav sistemlerine göre öğrencilerime rehberlik etmekteyim. Aynı zamanda kendi özgün kaynaklarımla da öğrenimi kolaylaştırmakta ve zenginleştirmekteyim.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (TYT-AYT) ile ALES, DGS, KPSS gibi merkezî sınavlara hazırlıkta ise kendi ders programım ve özel kaynaklarımla dersleri işlemekteyim. Öğrenciler piyasadaki kaynakları ek çalışmalarında kullanabilecekleri ve bu kaynaklardaki soruların farklı çözüm yöntemlerini öğrenebilecekleri gibi, piyasada ulaşamayacakları tip ve çeşitlilikte sorularla da sınavlara hazırlık süreçlerini zenginleştirebilmekte ve öne geçebilmektedirler.

(*) Açık Öğretim Fakültesi öğrenci profili düşünüldüğünde, çok farklı öğrenim alanlarından ve çok farklı yaş gruplarından gelen öğrenciler söz konusu olup, kısıtlı bir zamanda en etkin biçimde dersi geçme hedefi ön plana çıkmaktadır. Bu ihtiyaca yönelik olarak Genel Matematik ve İstatistik derslerinde son derece basit ve etkin bir çalışma programı uyguluyorum. Sınavlarda karşılaşılan sorularla birebir örtüşen soruları, öğrencilerim sınavdan önce çözerek ve mantığını kavrayarak hazırlanıyorlar. 

                                *  B A Ş A R I L A R     D İ L E R İ M   *


Not-1: Uzun süreli programlarda, programa başlamadan önce ücretsiz tanışma dersi işlerim. Sonrasında öğrencinin seviyesine en uygun yöntem ve kaynaklar ile ders planlamasını yaparım.

Not-2: Site saat bazlı (60 dakikalık) ücret girilmesine olanak tanıdığından, saatlik ücret girilmiştir. Derslerimi genellikle 90 dakikalık seanslar halinde işlemekteyim. 1 veya 2 sömestr gibi uzun süreli ders alımlarında, ders ücretlerinde ve ödeme planında esneklik sağlamaktayım. 

\\\ Öğrenme Psikoloğu Prof. Howard Gardner, tek zekâ tipine karşı, insanların daha başarılı olduğu değişik alanlar bulunduğunu ve bu alanlarda zekâya dayalı büyük beceriler gösterebildiğini ifade ederek “Çoklu Zekâ” (Multiple Intelligence) teorisini bilime kazandırmıştır. Gardner'in ilk araştırmalarında yedi adet zekâ tespit edilmiştir:

1- Sözel-dilsel zekâ,
2- Mantıksal-matematiksel zekâ,
3- Bedensel-kinestetik zekâ,
4- Görsel-uzamsal zekâ,
5- Müziksel-ritmik zekâ,
6- Kişilerarası sosyal zekâ,
7- İçsel zekâ.

Daha sonra sekizinci zekâ olan doğacı zekâ da bunlara eklenmiştir ve araştırmalar ışığında bu teori gelişimini sürdürmektedir. 

“Her insanda bu zekâ türlerinin tümü bulunur, ancak insanların yetenek ve yaratıcılıkları büyük farklılıklar gösterir. Bir öğrencinin her zekâsının ayrı ayrı güçlü yanları ve zayıflıkları işlenerek daha başarılı olması sağlanabilir.”

\\\

Referans Bilgisi

İstenildiğinde özel olarak verilecektir.

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Matematik300 TL22 Yıl
Geometri300 TL22 Yıl
Genel Matematik300 TL16 Yıl
İstatistik300 TL16 Yıl
Yüksek Matematik300 TL16 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (Okula Takviye)
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • KPSS, DGS, ALES vb.
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • Üniversite (Derslere Takviye)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 43

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (2010)

Lisans Yaptığı Üniversite:
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (2007)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Kadıköy

İrtibat Telefon(ları):

Bu öğretmenin telefon numaraları gizli,
iletişime geçmek için e-posta gönderin.

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Adalar, Ataşehir, Beşiktaş, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Ümraniye, Üsküdar

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğrencinin Evi, Etüt Merkezi, Kütüphane

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine kapalı
İş tekliflerine açık