İngilizce özel ders ilanı - Muazzez Işıl Esendir - İstanbul

 

Muazzez Işıl Esendir 

(531) 662 68 16
İstanbul, Kadıköy
Muazzez Işıl Esendir tarafından bu profilde beyan edilen bilgiler, tarafımıza ilettiği belge örnekleri ile uyumludur. Detaylı Bilgi »

"Tescilli İlan"ı yayınlanmakta olan Muazzez Işıl Esendir, kimlik bilgilerini içeren bir belge örneğini ve öğrenim durumunu gösteren belge örneklerini tarafımıza ulaştırarak; bu profil sayfasında yer alan ad, soyad, ve öğrenim durumu bilgilerinin doğruluğunu teyit etmiştir. Hata ve yanılma müstesnadır.

Muazzez Işıl Esendir hakkında daha fazla bilgiyi "Öğretmen Tanıtımı" ve "Referanslar" bölümlerinde bulabilir veya sorularınız için doğrudan kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bu ilandaki bilgilerin hatalı olduğunu düşünüyorusanız lütfen bize haber verin.

Öğretmen Tanıtımı

2018 yılında ders ücretim 1 saat için 100 TL'dir.
2018-2019 için dinamik ve keyifli bir sezon dilerim.
2019 Yaz sezonunda çalışmalarımız devam etmektedir.

İngilizce öğretiminde yaklaşımım, sadece bugün geçmeniz gereken sınavları, dersleri vb.ini çözmek değil (ki bu zaten hedefimiz), yıllar sonra da işinize yarayabilecek dil öğrenme edinimini kazandıracak teknikleri, metodları, son teknoloji ve kaynakları da kullanarak kişiye
özel dizayn etmektir.

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Sertifika Programı mezunuyum. 2019 sezonunda  ikinci üniversitem olarak Okan Üniversitesi Çeviribilim Bölümü-Mütercim-Tercümanlık/İngilizce (Tam Burslu) Programı'ndan mezun oldum.          

20 yıldan fazla bir süredir İngilizce özel ders vermenin yanı sıra İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce yazılı ve sözlü tercüme işleri de yapmaktayım. Uluslararası konferans ve çalıştaylarda sözlü ardıl çeviri, yabancı konuk ve sanatçı rehberliği tercümanlık mesleğinde çalışmış olduğum  alanlardır. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın festival ve sergilerinde çalışmış olmamın yanısıra, Türkiye'de gerçekleşmiş olan bazı siyasi ve sosyal projelerde üst düzey protokol tercümanlığı deneyimim de bulunmaktadır. 2017 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Festivali söyleşilerinde bazı yabancı yazarların sözlü çevirilerini gerçekleştirdim.

Tıp, hukuk, mühendislik, teknik, edebiyat ve sanat alanlarında İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce sözlü ardıl tercüme projelerini freelance olarak yürütmekteyim.

Etüt Merkezleri ve özel eğitim kurumlarında farklı yaş gruplarına yönelik İngilizce dersleri verdim. TOEFL, IELTS, YDS, PTE, CPE ve TOEIC sınavlarına hazırlık, Genel İngilizce ve İngilizce konuşma pratik dersleri vermekteyim. Üniversitelerin İngilizce Hazırlık Atlama Sınavlarına yönelik de dersler vermekteyim.MEB-LGS (Liseye Geçiş Sınavı)-Yabancı Dil ve YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı)-Yabancı Dil (İngilizce) sınavlarına öğrencilerimi hazırlamaktayım.

İngilizce konuşma pratik derslerini öğrencilerimle birlikte kültürel ve güncel konular üzerine birçok zengin internet kaynağından, filmlerden ve kitaplardan yararlanarak yürütmekteyiz. İnterneti, teknolojiyi ve online eğitim kaynaklarını çalışmalarımızda etkin bir şekilde kullanmaktayız.

Aviation English (Havacılık İngilizcesi) gibi özel alanlar üzerine, pilot ve pilot adaylarına yönelik sınavlar ve DLR mülakatlarına hazırlık alanlarında çalışmalarım bulunmaktadır. Havacılık sektöründe pilot adaylarının yanı sıra yer hizmetlerinde ve uçuş ekiplerinde host ve hostes olarak çalışmak isteyen adayları da sınavlara ve mülakatlara hazırlamaktayım.

Özellikle İngilizceyi edebiyat dersi olarak gören Fransız Kolejleri, Robert Koleji, Özel Koç Lisesi, Üsküdar American Academy gibi liselere yönelik derslere takviye amaçlı İngilizce edebiyat dersleri vermekteyim. İstanbul'daki IB (International Baccalaureate) eğitimi veren okulların İngilizce ders ve sınavlarına yardımcı olacak dersler de vermekteyim.

Talep doğrultusunda öğrencilerimin İngiliz Dili ve Edebiyatı proje ve ödevlerinde tez titizliğinde çalışmalar, film ve edebi eserler analizleri yapmaktayız. İngilizce tercümanlık ve öğretmenlik mesleğini birlikte yürütmenin avantajıyla derslerimizde kısa sürede başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Görüşmek dileğiyle…

Referans Bilgisiİngilizce Hazırlık Atlama Sınavları'nda ve dikey geçiş yabancı dil sınavlarında öğrencilerimin başarı sağladığı okullar:

Sabancı Üniversitesi
Koç Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Doğuş Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Bilgi Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi
Bilkent Üniversitesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi
MEF Üniversitesi
Medipol Üniversitesi
İstanbul Şehir Üniversitesi

İngilizce derslerinde ve sınavlarında öğrencilerimin başarı sağladığı okullar:
Robert Koleji
Üsküdar American Academy
Saint Pulcherie Fransız Lisesi
Galatasaray Lisesi
Saint Benoit Fransız Lisesi
Saint Joseph Lisesi
Özel Sezin Koleji
Saint George Avusturya Lisesi
Özel Marmara Koleji
Özel Doğa Koleji
Özel Koç Lisesi
Özel Çevre Koleji
Özel Işık Lisesi
Özel Sevinç Koleji
Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi
İstek Acıbadem Eğitim Kurumları
Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu
Kazım Karabekir Ortaokulu

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
İngilizce200 TL20 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
 • YDS, TOEFL, IELTS, vb.
 • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
 • Lise (Okula Takviye)
 • Üniversite (Derslere Takviye)
 • Yetişkinler İçin Yabancı Dil
 • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
 • Yetişkinler İçin Akademik Eğitim
 • Yetişkinler İçin Diğer Eğitimler
 • KPSS, DGS, ALES vb.
 • GRE, GMAT, vb.
 • İlköğretim (Okula Takviye)
 • Okul Öncesi

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 42

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Üniversite Mezunu

Lisans Yaptığı Üniversite:
Boğaziçi Üniversitesi (2002)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Kadıköy

İrtibat Telefon(ları):

(531) 662 68 16

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Adalar, Ataşehir, Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy, Şişli, Üsküdar

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi, Kütüphane, Ofis, Dershane, Etüt Merkezi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine açık
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine açık