Matematik, Geometri özel ders ilanı - Serhan Bayrakçı - Ankara

 

Serhan Bayrakçı 

(532) 332 11 89, (312) 490 13 74
Ankara, Çankaya
Serhan Bayrakçı tarafından bu profilde beyan edilen bilgiler, tarafımıza ilettiği belge örnekleri ile uyumludur. Detaylı Bilgi »

"Tescilli İlan"ı yayınlanmakta olan Serhan Bayrakçı, kimlik bilgilerini içeren bir belge örneğini ve öğrenim durumunu gösteren belge örneklerini tarafımıza ulaştırarak; bu profil sayfasında yer alan ad, soyad, ve öğrenim durumu bilgilerinin doğruluğunu teyit etmiştir. Hata ve yanılma müstesnadır.

Serhan Bayrakçı hakkında daha fazla bilgiyi "Öğretmen Tanıtımı" ve "Referanslar" bölümlerinde bulabilir veya sorularınız için doğrudan kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bu ilandaki bilgilerin hatalı olduğunu düşünüyorusanız lütfen bize haber verin.

Öğretmen Tanıtımı

    
         SERHAN BAYRAKÇI (Matematikçi ve Uzman Öğretmen) 

            O.D.T.Ü.  Matematik Bölümü 'nü 1988 yılında kazanmış, üniversite  sınavındaki başarısından dolayı       Tübitak ’tan karşılıksız burs    almaya hak kazanmıştır. Bölümünde okurken O.D.T.Ü. şeref listesine girmiştir. Matematik bölüm derslerini bir dönem önce tamamlamış ve 3. sınıfta  ilköğretim, lise ve üniversiteye  hazırlık öğrencilerine özel ders vermeye başlamıştır. Çeşitli   okul    ve   dershanelerde   çalışmıştır. Ayrıca,   öğrencilerine   bilgisayarda hazırlamış    olduğu   ders   programlarını uygulayıp   sunmuştur.   Kendisi  halen   öğrenci  psikolojisine  dayalı iletişim  ve  motivasyon destekli özel matematik ders programlarını  profesyonel  olarak sunmaktadır. Kendisi, yaklaşık  24 yıldır branşı olan yalnız   matematik derslerini vermektedir. Ayrıca, öğrencileriyle beraber basketbol,  yüzme,  squash,  masa tenisi,  fitness gibi  etkinliklerle sosyal yaşamını paylaşarak       sosyal   etkileşimi      desteklemektedir.  Kendisi  zamanın ünlü siyasetçilerin çocuklarına  özel  ders vermiştir. Evlidir ve bir kızı vardır. 


Not :  Internet üzerinden birebir ders verilebilmektedir. 
 
 DETAYLI BİLGİ İÇİN GÜNCEL WEB SAYFAMI ZİYARET EDİNİZ.

 WWW.SERHANBAYRAKCI.COM              Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

           Rekabetin  çok  üst seviyelere  ulaştığı  günümüzde, hayatta başarılı olmak ancak iyi bir altyapıya  sahip  olmayı ve bunu da akılcıl  mantıksal  kurgularla ortaya koymayı gerektirmektedir. Bu altyapının ve kurgunun iyi yapılması ancak iyi gelişmiş     bir akıl ve mantıksal gelişimin sonucunda olmaktadır.Temel bilim olan matematik, bu  gelişim sürecinin en  temel yapı  taşlarını oluşturmaktadır. Bu nedenle,  matematiği yalnızca not alınıp geçilmesi gereken bir ders olarak değil, kişinin hayatını direk olarak yönlendirecek mantıksal  kurgu olarak görmekteyim. Matematiğin kişiye kazandırmış olduğu mantık  ve  analitik düşünme yeteneği, hayatta  aşılacak  bir çok  problemin çözümünde önemli paya ve yere sahip olmuştur. Bu sebeple, özellikle matematiğin olabildiğince yoruma dayalı öğretilmesi taraftarıyım.
 
          Uzun  seneler  boyunca  , çok   sayıda  öğrenci  ile birlikte özel olarak masa başında çalıştım. Harvard  Üniversitesi’nden teklif almış öğrencimden, lisede  çarpım tablosunu bilmeyen öğrencime kadar çok çeşitli öğrenciyle karşılaştım. Değişik yapıda öğrencilerle  çalışıp , kendimi  geliştirip  onları  motive  ederek olabildiğince hayata ve derslerine hazırlama şansını elde ettim. Öğrenci ile doğru iletişim kanallarını kullanarak, psikolojisine uygun bir program çerçevesinde başarı   yollarının açılması gerektiğini ve  doğru etkileşimle,  zevk alarak başarıya  ulaşılabileceğini  düşünüyorum. Bu nedenle, hedefinize ulaşmak  ve zaman kaybetmemek açısından  kendi alanında  branşlaşmış, bu işi kendine meslek edinmiş tecrübeli,  alan bilgisi güçlü kişilerle çalışmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Masa başında yapılan çalışmaların avantajları :
    
     • Bireyi tanıyarak psikolojisine ve altyapısına göre yönlenme ve programlama

     • Konsantrasyonu yüksek ve odaklanması kolay masa başı çalışması

     • Alışılmış yöntemlere nazaran daha etkin ve kısa sürede algılama

     • Güvenilir ve huzurlu bir ortamda çalışma imkanı

     • Matematiğin bireye özgüveni arttırıcı etkisi ve başarı odaklı altyapının hazırlanması

        Akıl ve zekâ, ancak geliştirildiği takdirde bizi hayatta bağlayan ve başarılara ulaştıran en önemli değerlerimizdir.

        Zekânızı ve akıl sağlığınızı matematik ile besleyiniz.

        Şu  ana  kadar  benim  düşünce  ve  fikirlerime  destek olan tüm ilköğretim, lise öğrencilerime ve velilerine teşekkür eder, hayatlarında beklentilerini gerçekleştirmelerini temenni ederim.
       
         Sevgi ve saygılarımla,
       
         Önemli :
 • Dersler çoğunlukla, Oran TRT Karşısı, PANORA yakınındaki ofisimde verilmektedir. Ders programı, öğrenci ve velisi ön görüşmeye davet edilerek  amaca yönelik hazırlanmaktadır
 • Dersler , isteğe bağlı olarak , tablet  pc  üzerindeki   şekilli  konu  anlatımlı sunum programları  ile anlatılmaktadır.  (Soru  yazarken  vakit  kaybedilmeyip, çözümler renkli kalemlerle hemen sorunun altına yapılmaktadır.
 • Matematik dersini ingilizce IB öğrencileri için verilebilmektedir.     
 • Üniversite öğrencilerine Calculus dersi verilebilmektedir.
 • Tercihe göre internet üzerinden  birebir ders yapılabilmektedir.

Referans Bilgisi

 A) Referans öğrencilerim ve velilerim

TED 'de IB programına devam eden Ece ile derslerimiz hedefe yönelik sistematik çalışmalarımız başarı ile sonuçlanmıştır. Babası, yıllar önce başbakan yardımcılığı görevini üstlenmiş ünlü bir siyasetçidir.

# Bubs 'tan mezun Sinan HE****  Bilkent Elektrik-Elektronik  Bölümünü  kazanmış ve okumaya devam  etmektedir.  Öncesinde ise   Harvard   Üniversitesi 'nden  teklif  almıştır. Kendisi  ile 2002   yılında  6.sınıfta  iken  tanışmıştım.  Lise  son  sınıfa  kadar   uzun  yıllar çalıştık.  Annesi  Hacettepe'de  profesör  olan  bu  öğrencim, matematiğin mantığını kavrayıp zevk aldığı için çok başarılı olmuştur. Elektrik elektronik mezunu olan bu öğrencim doktorasını tamamlamıştır.

#  Kartal ÜL*** Tevfik Fikret'te okul birincisi olmuştur ve kendisi  ile  üst düzey  matematik   dersleri   yapmışızdır.  Yorum  yapmayı  ve   zeka sorularını çözmeyi zevk haline getiren bu öğrencim okul basketbol takımında da başarılı olmuştur.

#  Nesibe Aydın'da halen okuyan Ata Ö*** ,  4  yıldır  beraber  çalışmaktayız ve 9.sınıflar arasında matematiği en  iyilerden  biridir. Kendisi  geliştirmiş  olduğu mantık  ile değişik yollarla çözüme ulaşan farklı bir öğrencidir. Çalışmalarımız devam etmektedir.

# Yüce Koleji  10. sınıf  öğrencisi Serhan Y****    ' nın matematiği çok zayıf idi. Matematik notu  100 üzerinden 6 olup, 9. sınıftaki matematik dersinden de borçlu geçmişti ve çok ümitsizdi. Sene başında, kendisine  yönelik düzenli ve sürekli çalışmamız,  notlarına 38,  46  ve 68 olarak yansımaya başladı ve 2. dönem karne notu 3 oldu.  Ayrıca  haziran  ayında  yaptığımız  küçük  bir  çalışma  ile  9. sınıf dersini de geçti. Kendisi, çok  daha özgüvenli ve geleceğine ümitle bakıyor. Artık  yenik psikolojisi ile değil,  başarıcam psikolojisi ile hayatına  sahip çıkıyor.  

# TED kolejinde okuyan Cansu **** 9.sınıfta almış olduğu ders ile başarıya zevk alarak ulaşmaya başladı. 2012 'de Almanya'da bio medikal bölümünde lisans programına yerleşti.


Yukarıda,  özellikle  farklı  düzeyde ve psikolojiye sahip bir kaç öğrencime yer verdim. Sonuç olarak, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; öğrenci ile kurulan doğru iletişim düzenli ve sistematik bir çalışma,   alan  bilgisi  çok iyi olan motivasyon odaklı profesyonel bir eğitmen ile desteklendiğinde başarı gelmektedir. Bu da öğrencinin hayatına yön  vermesinde son  derece  önemli  rol oynamaktadır. 


B) Tübitak'tan üniversite sınavındaki derecemden dolayı tarafıma verilmiş karşılıksız burs

C) İlk yıl, ODTÜ 'de akademik başarımdan dolayı şeref listesine girdiğime dair teşekkür belgesi

D) Tan Dershanesi çalışmalarım
# Bir kısmı tarafımdan hazırlanıp denetlenmiş Tan Dershanesi matematik dergisi 
# Üniversite sınavına yönelik nitelikli deneme sorularının hazırlanması
# Bilgisayar destekli sunum programlarının hazırlanması


AYRICALIKLI FIRSATLAR VE AVANTAJLAR İÇİN GÜNCEL WEB SAYFAMI ZİYARET EDİNİZ.

WWW.SERHANBAYRAKCI.COM  

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Matematik600 TL24 Yıl
Geometri600 TL24 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
 • İlköğretim (Okula Takviye)
 • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
 • Lise (Okula Takviye)
 • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
 • KPSS, DGS, ALES vb.
 • Üniversite (Derslere Takviye)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 54

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Üniversite Mezunu

Lisans Yaptığı Üniversite:
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (1993)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

Ankara, Çankaya

İrtibat Telefon(ları):

(532) 332 11 89(312) 490 13 74

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Çankaya, Gölbaşı, Mamak

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Ofis, Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine kapalı
İş tekliflerine açık