Matematik, Geometri özel ders ilanı - Handan Öğretmen - Ankara

 

Handan Öğretmen 

(505) 488 46 74
Ankara, Çankaya

Öğretmen Tanıtımı

    Hacettepe Üniversitesi "Matematik Bölümü"nden 1995 yılında derece ile mezun oldum. Lisans öğrenciliğimin son yılından itibaren değişik dershanelerde (farklı yaş ve seviyelerden çok çeşitli öğrencilerle) çalısmaya başladım.

    Mezun olduğum 1995 yılından şu ana kadar, değişik anadolu liselerinde çalıştım. Halen ANKARA'nın sayılı anadolu liselerinden birinde matematik öğretmeni olarak görev yapmaktayım.
 
     2007 yılında, "9. sınıf tamamı çözümlü, konu anlatımlı matematik" yardımcı kitabım çıktı. ALES e yönelik kitaplara hem soru hazırlıyorum hem de hazırlık aşamasında olan kitapların "sayısal yetenek " bölümlerinin incelenmesinde görev alıyorum.Ekim 2013 de ALES e hazırlık kitabımın yeni basımı, yayınevi tarafından satışa sunuldu.
    Tübitak matematik Ulusal Olimpiyatları için matematik öğretmenleri yetiştiren "TUBİTAK Matematik Olimpiyat Kampı"nın 1. ve 2.kademe eğitimine katıldım.(her bir kademede 15 gün eğitim aldım.) Bu kademelerde başarı ile sertifakalar aldım. (Şubat ayı içerisinde de 3. kademe eğitimine katılımım için davet edildim.) Yaklaşık 2 yıldır okulumda da öğrencilerimi " Tubitak Matematik Olimpiyat Sınavları'na" hazırlamaktayım.

    29 yıllık öğretmenlik geçmişimde gerek dershanede gerekse özel ders verirken her tür seviyede öğrencilerle çalışırken matematiğin ve geometrinin en anlaşılır, en sade ve pratik yöntemlerinin kavranması konusunda yeterince deneyim sahibi olduğumdan öğrencilerime ulaşmada hiç sorun yaşamadım
   Derslerimin işlenişine gelince; İşlenen konu ile ilgili tarafımdan seçilmiş veya hazırlanmış klasik+test sorularını öğrencimle birlikte çözüyoruz. Ders bitiminde ise, o günkü ders içeriğine uygun ödev sorular vererek konunun bir kezde evde (öğrencim tarafından tekrar edilerek) pekişmesini hedefliyorum. Bir sonraki derste ödev sorulardan çözülemeyen sorular varsa tekrar çözülerek konu gözden geçirilmiş oluyor. 
Ayrıca,derslerimin sonunda öğrencimin istediği her türlü  yayından (+benimde önereceğim yayınlardan) soru çözüyoruz. Bu uygulama, öğrencimin  gerek konuya hükmedebiliyor olduğunu görmesi açısından, gerekse özgüvenini artırıp daha fazla motive olması açısından son derece önemli oluyor. Böylelikle, geride hiçbir açık kapı bırakmadan sağlam adımlarla ilerlemiş oluyoruz.

                 Özel Ders Verirken Önem Verdiğim İlkelerim

1) Öğrenci öğretmenin evine geldiği zaman özel dersler  60 dk. ders+10 dk. mola+60 dk. 2 ders saat ücreti 1600 TL'dir. Şayet düzenli olarak haftada 5 saat  üzeri ders yapılacak olursa dersin 1 saati: 700 TL .dir.

***Öğrencinin evine gittiğimde özel dersin saati  950 TL. olup, şayet düzenli  olarak (öğrencinin evinde) haftada 6 saat ve üzeri ders yapılacak olursa dersin saati:  750 TL.dir. ***

2) Öğrenci ile beraber hazırlanacak program dahilinde çalışılır. Olağan dışı bir durum olmadığı müddetçe program aksatılmaz.

3) Ders süresi bitse dahi, o günkü program tamamlanmadan ders bitirilmez. Fazladan harcanan zaman için extra ücret talep edilmez.

4) Yapılan program dahilinde, düzenli aralıklarla quiz, deneme sınavı, yazılı sınav vs. yapılır ve sonuçlar mutlaka veli ile de paylaşılır.

5) Ödevler öğrencinin seviyesi ve yoğunluğu göz önünde tutularak verilir.

6) Öğrenci istediği zaman, dersle ilgili olarak öğretmenine telefon veya mail adresinden ulaşabilir.

Referans Bilgisi

Talep edildiği takdirde verilecektir. (Şu anda veya geçmişte ders verdiğim bütün öğrencilerim ve velilerim referansımdır.)

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Matematik800 TL29 Yıl
Geometri800 TL28 Yıl
Genel Matematik950 TL25 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (Okula Takviye)
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • KPSS, DGS, ALES vb.
  • Üniversite (Derslere Takviye)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 49

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Üniversite Mezunu

Lisans Yaptığı Üniversite:
Hacettepe Üniversitesi (1995)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

Ankara, Çankaya

İrtibat Telefon(ları):

(505) 488 46 74

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine kapalı
İş tekliflerine kapalı