Dil ve Anlatım, Türkçe özel ders ilanı - Zeki Oğuz - İstanbul

 

Zeki Oğuz 

(555) 353 77 68
İstanbul, Bakırköy

Öğretmen Tanıtımı

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. Tezsiz Yüksek lisansımı da 2010 yılında aynı üniversitede tamamladım. Mesleğimin 13. yılındayım. Dershane ve  özel okullarda ( vakıf) görev yaptım / yapmaktayım.

Verdiğim dersler ve sınıf seviyeleri şunlar:

a. Ortaokul 8. sınıflara Türkçe ve LGS Hazırlık
b.Lise 9, 10, 11. sınıflara  
Türk Dili ve Edebiyatı / Dil ve Anlatım takviye ve yazılılara hazırlık

c. 12. sınıf ve mezunlara   (TYT-Türkçe / AYT-Edebiyat)


Derslerde öğretim yöntemlerim: açıklama- basitten karmaşığa zihin haritası- bütünden parçaya kavramsallaştıma- görsel ögelerle somutlaştıma- özetleme- uygulama- analitik düşündürme yöntemidir.  Bu yöntemle en karmaşık görünen konuları bile öğrencim yapabildiğini fark ederek kendine güvenerek yeni öğrenmelere açık olacaktır.


Not: Üniversiteye hazırlık TYT ve AYT daha çok uzmanlaştığım ve çalıştığım alandır.

Öğrenciler ders dışında da whatsApp üzerinden istedikleri zaman soru sorabilirler, sorularının fotoğraflarını yollayabilirler. Öğrencilerin soruları yine whatsApp üzerinden cevaplanır.

Öğrencilere hafatalık çalışma planı çıkararak ve test envanterlerinin verilerini haftalık çıkararak öğrencilerin gelişimlerini raporlamaktayım. Böylelikle öğrenci kendi gelişimini de takip edebilmektedir.  Ayrıca deneme sınavları , uygulama sınavları ve etkileşimli soru -cevap yöntemiyle eksik olduğu konuyu tespit ederek tamamlayıcı öğrenme yöntemini de uyguluyorum. Öğren- Uygula- Tamamla adını verdiğim bu yöntemle öğrenci eksiksiz bir şekilde bir sonraki konuya hazır hâle geliyor. Veliler ile de bu raporlarımı istedikleri taktirde paylaşıyorum.

*40 dakikalık bir deneme dersi alınabilir ve ilk dersim ücrete tabi değildir.

*SÜRE VE ÜCRET DETAYI: Ücret konusunda iletişime geçmenizi rica ediyorum. Mesafe gün ve saat gibi erkenler ücreti etkileyen değişkenler olacaktır. 
               2 derslik 1 seans (90 dakika):  200
               2 derslik 1 seans (120 dakika): 250


Derslerde konunun tam bitirilmesi esas alınır şayet konu bitmediyse süreye bakılmaksızın konu tamamlanır ve sadece seans ücreti talep edilir. Ekstra ücret kesinlikle talep edilmez.

Referans Bilgisi

Toplam öğretmenlik tecrübem 13 yıldır.8 yıl İstanbul’ da Birey, Sınav, Uğur, Fen Bilimleri Dershanesi gibi kurumlarda öğretmenlik yaptım. 5 yıldır da İstanbul’un en köklü özel okullarından birinde öğretmenlik yapmaktayım. Şu an çalıştığım kurumu etik kurallar gereği burada açıklamak istemiyorum. İletişime geçtiğiniz taktirde açıklama yapabilirim. Ayrıca lise  düzeyinde kitap yayın kadrosunda da görev yapmaktayım.

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Dil ve Anlatım150 TL13 Yıl
Türkçe120 TL13 Yıl
Edebiyat150 TL13 Yıl
Öğrenci Koçu150 TL10 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (Okula Takviye)
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • KPSS, DGS, ALES vb.

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 33

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Üniversite Mezunu

Lisans Yaptığı Üniversite:
Kocaeli Üniversitesi (2007)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Bakırköy

İrtibat Telefon(ları):

(555) 353 77 68

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Eminönü, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine kapalı