İngilizce, Öğrenci Koçu özel ders ilanı - Fikret Erdeniz - İstanbul

 

Fikret Erdeniz 

(533) 436 90 30
İstanbul, Şile

Öğretmen Tanıtımı

TOEFL, IELTS, FCE, KPDS, ÜDS, LYS-Ingilizce ve üniversite hazırlık muafiyeti (Proficiency) derslerinde 15 yıldan fazla tecrübem var. Ayrıca freshman'da (eğitim-öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerin 1. yılı) okutulan English 101 ve 102 (İngilizce kompozisyon) dersleri de vermekteyim. Bunun yanında İzmir'de bir vakıf üniversitesindeki TOEFL sınav merkezinde Toefl iBT sınav sisteminin kuruluşunda ve işletilmesinde görev ve idari sorumluk aldım.

Özel dersteki başarının, karşılıklı bir çalışmanın, çabanın olduğu ve güven ile birlikte geldiğine inanıyorum. İngilizce özel dersin bir takım gizli formüllerin ya da numaraların öğrenildiği bir fırsat olduğunu gören ya da böyle bir beklentisi olan öğrencilerin başarılı olmalarının pek mümkün olmadığını düşünüyorum. İngilizce'nin, tarih ya da coğrafya vb dersi gibi bir bilgi alanı değil daha çok, belki de tamamıyla, pratik ve tekrara dayalı bir beceri alanı olduğunu açıkça belirtmek istiyorum. Bu nedenle, belli bir süreyi ve çabayı içermeyen özel ders girişimlerinin istenen sonuca ulaşması pek mümkün olamayabilir.

Becerilerin öne çıktığı bir alan olan yabancı dil öğreniminde tekrarın ve uygulamanın daha önemli olduğunu vurgulamak isterim. Bunun yanında, dil becerilerinin (okuma, yazma, konuşma, dinleme) pekiştirilmesi için öğrencinin ihtiyaç duyduğu motivasyon, farkındalık ve kendine güven duygularının ortaya çıkartılmasının öğrenme yolunda başarıya götüren önemli araçlar olduğunu da özellikle vurgulamak isterim. Tecrübelerime, gözlemlerime ve araştırmalarıma dayanarak bir öğrencinin neleri yapabileceğinin farkına varmasının onu başarıya götüren en önemli araçlardan olduğunu söyleyebilirim.

Derslerimi genellikle kendi evimde ya da ders alanın (ya da danışanın) ofisinde (ofisi yoksa) evinde yapmayı tercih ederim. Ders süresi ve ücreti, özel olarak görüşmemiz sırasında ya da ilk ders yapıldıktan sonra, alınacak dersin yoğunluğuna ve süresine bağlı olarak tekrar değerlendirilebilir.

Listede bulunmayan ama İngilizce olarak verebileceğim diğer üniversite dersleri:

English 101, 102
Hum 103 (Textbook: Excellence in Business)
BA 101(Textbook: Contemporary Society & Modernity: An Introduction to Modern Societies)


 

Referans Bilgisi

Bir eğitimcinin en iyi referansının kendisi olduğuna inanırım. Ancak, referans isteyenlere bu bilgi başvuru sırasında özel olarak iletilebilir.

 

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
İngilizce350 TL25 Yıl
Öğrenci Koçu200 TL9 Yıl
Motivasyon150 TL10 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Üniversite (Derslere Takviye)
  • Yetişkinler İçin Yabancı Dil
  • Yetişkinler İçin Akademik Eğitim
  • YDS, TOEFL, IELTS, vb.
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 53

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Ege Üniversitesi (1998)

Lisans Yaptığı Üniversite:
Ege Üniversitesi (1993)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Şile

İrtibat Telefon(ları):

(533) 436 90 30

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Şile

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Ofis, Öğrencinin Evi, Etüt Merkezi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine açık
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine açık