Kimya, Fizik özel ders ilanı - Seval A. - İstanbul

 

Seval A. 

(216) 327 48 08, (533) 760 90 00
İstanbul, Kadıköy

Öğretmen Tanıtımı

İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunuyum. Üniversite yıllarından beri çeşitli dershanelerde çalıştım ve özel ders verdim.

Eğitim - öğrenme psikolojisi özel ilgi alanım olduğundan öğrenci koçluğu, beynin çalışma sistemi ve hafıza güçlendirilmesiyle alakalı sayısız kurs ve seminere katıldım.

Aldığım eğitimler sayesinde klasik öğretmenlerden farklı olarak öğrencinin beyninin çalışma sistemini daha iyi analiz edip öğrenilen bilgilerin daha kalıcı olmasını sağlayabiliyorum.
Örn: Matematiği iyi olup da geometrisi kötü olan bir sürü öğrenci vardır. Bu ikilemin nedeni genelde hayal gücü eksikliğidir ki bu da bazı çalışmalar ve egzersizlerle kolayca geliştirilebilir.

Yaptığım iş sadece özel ders vermek değil aynı zamanda danışmanlık yani öğrenci koçluğu da yapıyorum. Siz ya da çocuğunuz dersleri kötü olduğu halde ders çalışmak istemiyor, özel ders kelimesini duydugunda köşe bucak kaçıyor olabilir.
Bu kaçışların aslında hiçbiri sebepsiz değildir. Öncelikle yapılması gereken altta yatan sebebin bulunup önce onun çözümlenmesi, daha sonra hedef belirlemesinde yardımcı olmak.

Ders Anlatım Şekli
Mümkün olduğunca güncel hayattan örnekler vererek konuyu anlatıyorum çünkü öğrencilerin çoğunun kafasında zaman zaman biz bunları neden öğreniyoruz ki ne işimize yarayacak sorusu belirir... Öğretilen bilgiyle beraber kullanım alanınıda öğrendiği zaman derse olan ilgisi ve tabiki öğrenme yeteneği de artıyor.


Öğrencinin derse ilgisini arttıran en önemli faktör öğrenci - öğretmen ilişkisi öğrencinin öğretmeni sevmesi ve kabullenmesidir. Kabul etmek istemesek de hepimiz çoğu zaman duygularımıza göre karar veririz. Çalışma arkadaşlarımızı seviyorsak işe daha istekli gideriz. Hatta pazartesi sendromunu bile yaşamayız. Aynı durum tabi ki öğrenciler içinde geçerlidir, sınıf arkadaşlarını ve öğretmenlerini seviyorsa okulu da sevecektir. Ders aldığı öğretmenini seviyorsa dersi de sevecektir.

Diğer önemli konu da; bir konuyu çok iyi biliyor olmak çok iyi anlatabilmek anlamına gelmiyor. Konuyu karşıdaki insanın seviyesine göre anlayabileceği şekilde anlatmak özel yetenek işidir.Bu iki konuda da kendime oldukça güveniyorum.

Not: Dersler 90 dakikadır.

Referans Bilgisi

     Öğrencilerimin çoğu anadolu lisesi yada kolejlerde burslu okuyan çocuklardan oluşmaktadır.Gerektiğinde referans verebilirim.

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Kimya150 TL10 Yıl
Fizik150 TL10 Yıl
Fen Bilimleri100 TL10 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • Lise (Okula Takviye)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 40

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Üniversite Mezunu

Lisans Yaptığı Üniversite:
İstanbul Üniversitesi (2002)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Kadıköy

İrtibat Telefon(ları):

(216) 327 48 08(533) 760 90 00

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Etüt Merkezi, Öğrencinin Evi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine açık