Yabancılar için Türkçe, İngilizce özel ders ilanı - Mustafa Öğretmen - Ankara

 

Mustafa Öğretmen 

(505) 090 96 15
Ankara, Yenimahalle

Öğretmen Tanıtımı

. Hello everyone.I am a native Turkish speaker and advanced English Tutor. Teaching Turkish and English will be more fun with me. I can easily communicate with people and using effective methods of teaching during class.I am going to provide variety of training materials during the class such as İstanbul Yabancılar, Hitit series,Yabancı Dilim Türkçe, Yedi İklim and etc.

I have a lot of experience teaching Turkish and English online.I have perfected my teaching method of recreating the intimacy and efficacy of personal tutoring online.

Teaching Approach

1-) First thing I care about in my class is the FLEXIBILITY in the teaching plan and the level of INTERACTION during the lessons. I immediately adapt to students’ level in the first lessons and consistently analyze achievements throughout the whole lessons.

2-) I always aim to create a COMFORTABLE atmosphere where the students are encouraged to use daily, survival language phrases. Students acquire the critical vocabulary and grammar usage rules through the communicative and dynamic question/answer approach.

3-) LISTENING and SPEAKING are the most important skills throughout the lessons and therefore I always try to make the students encouraging to speak and ask questions that lead them to speak intuitively.

4-) I provide all the materials including digital language books in pdf format and audio materials in mp3 format before the lessons. I always plan homework activities in order to keep students’ Turkish alive.

If you have any further questions please just let me know.
Teaching English and Turkish is truly my passion and I’m looking forward to having our class later.

Herkese merhaba
Anadilim olan Türkçe ve İngilizce dillerinde online bireysel eğitim veriyorum ve her iki dilde de on yılı aşkın bir deneyime sahibim.Ankara Üniversitesi TÖMER, Hacettepe Üniversitesi İngilizce ve Hackney Community College da İngilizce eğitimi aldım..preply.com ve verbling.com online platformlarında Yabancılara Türkçe ve ayrıca İngilizce Özel Eğitmen olarak hizmet vermekteyim.Kendime ait www.studyturkishonline.com sitesinden eğitim formatına ilişkin detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkçe ve İngilizce Her iki dilde de online eğitim konusunda oldukça deneyime sahibim.Bu dilleri öğrenirken eğlenceli bir ortam oluşturarak dinamik ve etkileşimli bir eğitim ortamı sunulmaktadır.Eğitimlerde çok çeşitli kaynaklar üzerinden eğitim verilmektedir.

Sizleri derslerimde görmek üzere

Hoşçakalın

Referans Bilgisi

https://preply.com/en/tutor/46742/
https://tr.verbling.com/ogretmen/**************150009
www.studyturkishonline.com

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Yabancılar için Türkçe80 TL10 Yıl
İngilizce80 TL10 Yıl
Öğrenci Koçu60 TL10 Yıl
Motivasyon60 TL10 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • Lise (Okula Takviye)
  • Üniversite (Derslere Takviye)
  • Yetişkinler İçin Yabancı Dil

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 47

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Ankara Üniversitesi (2011)

Lisans Yaptığı Üniversite:
Ankara Üniversitesi (1994)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

Ankara, Yenimahalle

İrtibat Telefon(ları):

(505) 090 96 15

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Ofis, Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi, Etüt Merkezi, Dershane, Kütüphane

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine kapalı