Dil ve Anlatım, Edebiyat özel ders ilanı - S. Yüksel - İstanbul

 

S. Yüksel 

(553) 306 66 97
İstanbul, Pendik
S. Yüksel tarafından bu profilde beyan edilen bilgiler, tarafımıza ilettiği belge örnekleri ile uyumludur. Detaylı Bilgi »

"Tescilli İlan"ı yayınlanmakta olan S. Yüksel, kimlik bilgilerini içeren bir belge örneğini ve öğrenim durumunu gösteren belge örneklerini tarafımıza ulaştırarak; bu profil sayfasında yer alan ad, soyad, ve öğrenim durumu bilgilerinin doğruluğunu teyit etmiştir. Hata ve yanılma müstesnadır.

S. Yüksel hakkında daha fazla bilgiyi "Öğretmen Tanıtımı" ve "Referanslar" bölümlerinde bulabilir veya sorularınız için doğrudan kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bu ilandaki bilgilerin hatalı olduğunu düşünüyorusanız lütfen bize haber verin.

Öğretmen Tanıtımı

Kötü Öğrenci Yoktur, İyi Öğretmen Vardır !

Merhaba,
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. Tezsiz yüksek lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi’nde tamamladım. Ayrıca Türkofoni’de “Yabancılara Türkçe” eğitimi aldım.

Bir yıl dershane öğretmenliği yaptım. 14 yıldır bir Anadolu Lisesi’nde görev yapmaktayım. Bu süreçte Edebiyat, Dil ve Anlatım, Türkçe branşlarında Türk ve yabancı öğrencilere özel ders verdim. Birçok devlet okulu ve özel okullardan farklı seviyelerde öğrencilerim oldu.Öğrencilerin en büyük eksikliklerinin okuduklarını anlayamamak olduğunu gördüm. Bu durumun öncelikli olarak Türkçe ve Edebiyat derslerine sonrasında ise tüm derslerine büyük bir eksi olarak yansıdığını gördüm. Öğrencilerimle birlikte yaptığım çalışmalarda süreç içerisinde öncelikle bu sorunu aşmayı ve buna paralel olarak öğrencimin diğer derslerdeki başarısının artmasını hedeflemekteyim.

Kötü öğrenci olduğuna inanmadığımdan öğrencilerin başarısındaki en büyük etkenlerin başında dersi ve o dersin öğretmenini sevmesi gerektiğine inanıyorum. Bana göre öğretmenin başarısı, akademik başarısı dışında öğrenciyi anlamasıyla, öğrenciye kendi yönünü bulmasında yardımcı olmasıyla tamamlanır. Bu nedenle derse başlamadan önce öğrencilerimle konuşur, hedeflerinin ne olduğunu anlamaya çalışır ardından dersle ilgili seviyelerini belirlemek için bir çalışma yaparım. Öğrencinin seviyesini belirledikten sonra öğrencimin isteklerini de göz önünde bulundurarak bir çalışma programı hazırlarım.Konuyu öğrencinin sıkmadan anahtar kavramlarla anlatırım.Sınavlarda çıkmış soru örneklerinden yola çıkarak konunun iyice anlaşılmasını sağlarım.Derslerde klasik soru ve test tekniğini kullanarak öğrencinin ifade gücünü geliştirme ve hızlı olmasını amaçlarım. Ders bittikten sonra da verdiğim ödevlerle öğrenciyi takip ederek başarının devamını sağlamaya çalışırım. Ödevleri öğrencinin yapabileceği kadar vererek öncelikle alışkanlık kazanmasını ve kolaydan zora giderek kendine güveninin gelişmesine özen gösteririm.
15 yıllık öğretmenliğim süresince öğrencilerimle kurduğum olumlu ilişkiler, deneyim ve birikimlerim sonucunda birçok öğrencimin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabildiğimi gördüm.
Sevgili Öğrenciler;TYT, AYT ve TEOG ’ta da okul derslerinizde hedefinize ulaşmak istiyorsanız iyi bir öğretmene ihtiyacınız var. Unutmayın, kötü öğrenci yoktur.

Referans Bilgisi

Zeki Kayhan , Vedat Eryetiş, Hüseyin Gümüş. Ders verdiğim öğrencilerim de istenirse referans olarak verilebilir.

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Dil ve Anlatım140 TL15 Yıl
Edebiyat140 TL15 Yıl
Türkçe140 TL16 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • Lise (Okula Takviye)
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • Yetişkinler İçin Yabancı Dil

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 41

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Başkent Üniversitesi (2004)

Lisans Yaptığı Üniversite:
İstanbul Üniversitesi (2002)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Pendik

İrtibat Telefon(ları):

(553) 306 66 97

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla, Üsküdar

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi, Etüt Merkezi, Ofis

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine açık