İngilizce, Yabancılar için Türkçe özel ders ilanı - Hatice Öğretmen - İstanbul

 

Hatice Öğretmen 

(537) 420 68 49
İstanbul, Üsküdar

Öğretmen Tanıtımı

Beşiktaş Atatürk Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunuyum. İngiliz  Dil ve Edebiyat bölümünde ve Uluslararası İlişkiler bölümünde master yaptım. Batı Felsefesi ve Tasavvuf bölmlerinde de master ve doktora çalışmaları yaptım. 

25 yıldır her yaş grubundan öğrenciye özel ders vermekteyim. 

Mart 2020'den  itibaren yalnızca online eğitim veriyorum.

İNGİLİZCE VE YABANCILARA TÜRKÇE dersi veriyorum. İstanbulda faaliyet gösteren yabancı şirketlerin  genel müdür ve üst düzey yöneticilerine Türkçe dersi verdim. Onun dışında her yaş ve ülkeden yabancı öğrencilere ve ailelere Türkçe dersi verdim. Bu alanda 20 yıllık bir deneyimim var. 

İTÜ ve Yeditepe, Sakarya  üniversitelerinde İngilizce okutmanı olarak çalıştım. Şu anda emekliyim ve ağırlıklı olarak genel  İngilizce, akademik İngilizce ve Yabancılara Türkçe alanında özel ders vermekteyim. 

Türkiyede  her seviyede ve her yaş grubundan yüzlerce  öğrenciye ve yetişkine ders verdim. Eşimin iş nedeniyle gittiğim Kanada ve Güney Kore'de tercümanlık, dersanede İngiliazce  öğretmenliği ve özel öğretmenlik yaptım. 

İngilizceyi, size özel program geliştirerek, sizin öğrenme amacınıza uygun çeşitli dökümanlar kullanarak, sevdirerek öğretiyorum. Genel İngilizce derslerinde kullandığım bir metod ve kitap var. Derslerde İngilizce kullanmaya çalışıyorum ve öğrenci ile kısa  bir süre sonra bütün iletişimimizi İngilizce üzerinden kuruyoruz. 

İşimi son derece severek yapıyorum. TOEFL - IELTS - YDS - Hazırlık atlama ya da İNgilizce Yeterlilik gibi sınavlardan sonra öğrencilerimden aldığım geri bildirimlere göre sınavlara hazırlanan öğrencilerimin  tamamına yakını sınavlarını geçtiler. Sıkmadan ve sevdirerek öğretirim. Ama disiplinli, öğrenciyi motive eden, gerekli yazılı ödevleri veren ve bunları takibeden bir öğretmenimdir.:) 

Dil öğreniminde  öğrencinin öğretmenini sevmesi ve yaptığı çalışmadan zevk alması, sıkılmadan, eğlenerek rahat ve huzurlu bir ortamda öğrenmesi çalışma verimini arttırmaktadır. Öğrencilerim zevk alarak motive olarak çalıştıkları için başarılı olmaktadırlar. Ayrıca ilköğretim öğrencileri için Matematik ve Fen derslerini İngilizce olarak anlatabilrim. 

İngilizce özel dersin yanı sıra İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce yazılı ve sözlü tercüme de yapmaktayım.

Edebiyat, felsefe, sinema, ilahiyat, müzik, fotoğrafçılılk ve seyahatle ilgileniyorum. Kitap okumayı çok seviyorum. Kitap çevirmeniyim.  İngilizce’den Türkçeye edebiyat, müzik ve felsefe alanında 10 kitap çevirdim. Ders dışında önemli klasiklerin çevirisini yapıyorum. 

Ders  ücreti kendi evimde ders alınırsa 60 dakikalık bir ders ücreti 175 TL dir.
Sizin kendi evinizde veya işyerinizde ders verirsem ders saat ücreti 250 TL dir.


Dersler genellikle 2 X 60 dakika  sürmektedir. Ancak bir buçuk saatlik ders de talep edebilrisiniz. Online olarak dilerseniz sadece bir saat ders alabilirsiniz.

İki saatlik - 120 dakika ders almak isterseniz sizin yerinizde ders vermem durumunda 500  TL, online veya kendi evimde ders vermem durumunda 350 TL talep edilecektir. İki veya üç kişi ders alırsa bu miktar 2'ye veya 3'e bölünmektedir. Örneğin dört kişi ders alıyorsa kendi evinizde veya işyerinizde ders aldığınızda öğrenci başına saat ücreti 50 TL olacaktır.

Telefonla aradığınızda daha ayrıntılı bilgi verebilirim. Ders saatlerini birlikte kararlaştırmaktayız. 

Evim Üsküdar'ın merkezindedir. Vapur iskelesi ve Marmaray'a yürüyerek 5 dakika mesafededir. 

Cep telefonundan arayabilrsiniz, telefon  kapalıysa whatsapp mesajı atabilir ya da mail yazabilirsiniz...

Referans Bilgisi

İTÜ ve Yeditepe hazırlık okulu öğrencileri

Grup olarak ders alan şirket çalışanları 

Referans istediğiniz takdirde iletişim kurmanızı sağlayacağım  onlarca özel öğrenci ve velisi.

Yabancılara Türkçe özel ders olarak referans isteğiniz  takdirde iletişim kurmanızı sağlayacağım  çeşitli alanlarda çalışan 25'in üzerinde  şirketin genel müdür üst düzey yöneticileri  ve İnsan Kaynakları Bölümü yöneticileri 

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
İngilizce175 TL25 Yıl
Yabancılar için Türkçe175 TL23 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Yetişkinler İçin Yabancı Dil
  • Üniversite (Derslere Takviye)
  • YDS, TOEFL, IELTS, vb.
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • Lise (Okula Takviye)
  • Yetişkinler İçin Akademik Eğitim

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 51

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
İstanbul Üniversitesi (1998)

Lisans Yaptığı Üniversite:
Boğaziçi Üniversitesi (1989)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Üsküdar

İrtibat Telefon(ları):

(537) 420 68 49

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çekmeköy, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Maltepe, Pendik, Sultanbeyli, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi, Etüt Merkezi, Dershane, Kütüphane, Ofis

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine açık
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine kapalı