İngilizce özel ders ilanı - Hande Öğretmen - İstanbul

 

Hande Öğretmen 

Telefon numaraları gizli, lütfen e-posta gönderin
İstanbul, Bakırköy

Öğretmen Tanıtımı

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum.  İstanbul Üniversitesi  Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon  aldım.  Bunun yanı sıra normalde Türkiye’de ders verecek olan yabancı öğretmenlerde aranan,  Cambridge Üniversitesi  tarafından verilen CELTA (Yetişkinlere İngilizce Dil Öğretimi Sertifikası) sertifikasını aldım. Bunların dışında da yine katılmış olduğum seminer ve konferanslar var. 

Üniversitede okurken çalışma ve eğitim amaçlı İngiltere ve Amerika da bulundum. 3 sene özel bir dershanede İngilizce öğretmeni olarak çalıştım. Öğretmenliğimin ilk senesinde çalıştığım kurum tarafından Yılın En İyi Öğretmeni seçildim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ders işleme yöntemi öğrenci'nin yaşına, seviyesine ve ingilizce öğrenme amacına göre farklılık gösterir. Tabii ki genel bir öğretim vardır ancak her birey özeldir ve herkesle aynı şekilde ders işlenmez. Yine de ders işleme tarzımı genel olarak anlatmak gerekirse:

Derslerimi iletişimsel metodu kullanarak öğrenciyi aktif kılacak, onu konuşturacak şekilde ders işliyorum. Sadece dilbilgisi, sadece konuşma ya da sadece yazma değil öğrencinin her alanda kendini geliştirmesine önem veriyorum. Sonuçta dil bir bütün.

Öncelikle seviye tespit sınavı ile hangi seviyeden başlayacağımızı belirliyorum. Derslerde, farklı bir istek olmadığı sürece bir ana ders kitabı takip ediyorum ancak kitapla sınırlı kalmıyorum ve kitabı her zaman birebir yapmıyorum. Yukarıda da belirtiğim gibi farklı aktiviteler yapıyoruz. Konuşma ağırlıklı olmak üzere dinleme, yazma, dilbilgisi. Yani hepsi iç içe geçiyor ve bütüncül bir şekilde öğrenme gerçekleşiyor.


Lisede Hazırlık + 3 sene İngilizce eğitiminin yanı sıra mesleki olarak da Büro Yönetimi ve Sekreterlik okudum ve bu alanda da görev yaptım. Bu nedenle Sekreterlere yönelik ingilizce dersleri de verebilirim.

Derslere takviye, genel İngilizcenin yanı sıra Hosteslere Yönelik İngilizce dersleri de veriyorum.

Ders verdiğim öğrencilerin hepse ya kabin amirliği sınavını, ya işe alım sınavını ya da tazeleme sınavlarını geçti. Hangi alan olursa olsun öğrencilerin durumuna ve ihtiyacına göre eğitim veriyorum.  İlkokul-Orta-Lise seviyesinde ders verdiğim öğrencilerin derslerinde başarısı her zaman arttı ve İngilizceyi sevdiler. Ders verdiğim yetişkin öğrenciler ise aynı şekilde başarılı şekilde İngilizcelerini geliştirip kullanmaya başladılar.
            
HOSTESLERE - KABİN MEMURLARINA YÖNELİK İNGİLİZCE   

Göreve başlamadan önce kendinizi uçuşa, yolculara hazırlamak, göreve başladıktan sonra da bilgilerinizi tazelemek ve kendinizi geliştirmek istiyor musunuz? ya da zaten havayollarında çalışan biri olarak Kabin Amirliğin sınavına mı hazırlanıyorsunuz? Bu eğitim tam size göre:

Yolcuları karşılama
Kalkış öncesi ve uçuş sırasında hazırlıklar
Problemle yolcularla başa çıkabilme
Yolcu şikâyetleriyle başa çıkabilme ve rahatsızlık veren yolcular...vb. gibi

Yukarıdaki konularda işinizi yaparken İngilizce iletişim kurmakta zorluk yaşıyorsanız, yabancı hava yollarında çalışma hayaliniz varsa bu dersler tam size yönelik. Dersleri konuşmaya yönelik, aktif şekilde ve rol oynama tekniğini kullanarak işliyorum. Bu yüzden dersleri almak isteyenlerin derslerden maksimum faydayı sağlaması için en az orta seviyede İngilizce bilgisinin olması gerekir. Çünkü amaç gramer öğretmek değil kişiyi görev öncesi pratik konuşmaları öğreterek yolcularla rahat iletişim kurabilmesini ya da görevi ile ilgili pratik İngilizcesini geliştirmek ya da tazelemek.

DYNED SINAVINA HAZIRLIK İÇİN DERS VERİLİR.

Orta derecede İngilizcesi olmayan
, havayollarına girmek isteyen adaylar içinde eğitim öncesinde havayolu mülakatının ne zaman olacağına bağlı olarak uygun bir program oluşturulur.                                                                                                     

İlanda belirtmis olduğum ücret 1 saatlik ders ücreti ve öğrencinin ders için bana geldiğinde geçerli olan ücrettir.

Referans Bilgisi

Referanslarım ile ilgili daha detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
İngilizce120 TL17 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (Okula Takviye)
  • Yetişkinler İçin Diğer Eğitimler
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • Üniversite (Derslere Takviye)
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • Yetişkinler İçin Yabancı Dil
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 44

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Üniversite Mezunu

Lisans Yaptığı Üniversite:
İstanbul Üniversitesi (2001)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Bakırköy

İrtibat Telefon(ları):

Bu öğretmenin telefon numaraları gizli,
iletişime geçmek için e-posta gönderin.

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Eminönü, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Şişli, Üsküdar, Zeytinburnu

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi, Ofis, Etüt Merkezi, Dershane

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine kapalı
İş tekliflerine açık