İngilizce özel ders ilanı - Gizem Öğretmen - İstanbul

 

Gizem Öğretmen 

(536) 383 15 89
İstanbul, Kadıköy

Öğretmen Tanıtımı

Merhaba Sevgili Öğrencim,

İngilizce eğitimimi ülkenin çok değerli ve tanınmış bir hocasından çok küçük yaşta almaya başladım ve o andan itibaren öğrendiklerimi başkalarına öğretmeye başladım ve o zaman İngilizce öğretmeni olacağıma ve bu mesleği severek ve layığıyla yapacağıma karar verdim.

Zamanın en iyi eğitim veren İngilizce ağırlıklı Anadolu Liselerinden birinde Yabancı Dil bölümünü bitirdikten sonra üniversite sınavında dereceye girerek İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümüne başladım. Yazılı çeviride hukuk branşında, sözlü çeviride ise simultanede uzmanlaştım. Sonrasında Marmara Üniversitesinde İngilizce öğretmenliği diplomamı aldım. İspanya Salamanca Üniversitesine giderek İspanyolca eğitimimi tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesinde İletişim yüksek lisansı yapmaya başladım ve eğitim sürecimin bir kısmını New York Üniversitesinde geçirdim.

Hem eğitim hayatım sürecinde hem de profesyonel iş hayatımda değişik alanlarda hizmet verdim. Bunlardan bazıları;

* Digiturk için altyazı çevirisi yaptım,
* Uluslararası Dil Hizmetlerinde hukuk çevirileri yaptım,
* Newsweek Türkiye dergisinde görev aldım;
* Stanley Black and Decker'da yurtdışı ve Türkiye ofisi arasında proje yöneticiliği görevini            üstlendim;
* Türkiye'nin önde gelen dil okullarından birinde öğretmenlik yaptım;
* LCW'de İngiliz genel müdürün tercümanı olarak çalıştım; yine aynı şirkette insan    kaynaklarında eğitim uzmanı olarak görev yaptım.

Bütün bu süreler boyunca tıp, edebiyat, hukuk, denizcilik, matematik, enerji vb. pekçok farklı alanda hem yazılı hem de sözlü çeviriler yaptım. Konferanslarda konferans çevirmeni olarak çalıştım. Bütün bu süreçlerle beraber İngilizce öğretmeye her zaman devam ettim. Şirketten arta kalan tüm vaktimi İngilizce öğretmeye ayırdım. Bu, benim için bir tutku olmakla beraber aynı zamanda vazgeçemediğim bir hobim, bir alışkanlığım gibiydi.

Bütün bunların arasında en tutkuyla ve şevkle yaptığım, kendimi %100 ortaya koyduğum ve kendimi en mutlu hissettiğim anların İngilizce öğrettiğim anlar olduğunu fark ettim. Dolayısıyla yaptığım tüm işleri bir kenara bırakıp kendimi ve tüm zamanımı İngilizce öğretmeye ayırdım. Hayatta beni en çok mutlu eden ve en çok haz aldığım şeyin bu olduğunun bilincine vardım.

Artık beni az çok anladığınıza göre yöntemimden ve farkımdan bahsetmek isterim. Çocukluğumdan beri gerek gittiğim kamplar olsun, gerek aldığım eğitimler olsun, gerekse bireysel gezilerim olsun, bir ayağım hep yurtdışındaydı ve her zaman farklı kültürlerle içiçe oldum. Çok farklı kültürlerden çok farklı arkadaşlar edindim. Çalıştığım patronlarımın hepsi de yabancıydı. Dolayısıyla yabancı kültürü çok iyi tanıma fırsatım oldu. Okuduğum bölümler ve özel ilgimin de katkısıyla yurtdışındaki insanlar bu dilleri nasıl öğreniyorlar, kültürlerarası durumlar nasıldır, bunları iyice özümsedim.

Türkiye'de insanlar neden İngilizce konuşmakta zorluk çekiyor; okullarımız ve diğer bazı eğitim kurumları bu dili nasıl öğretemiyorun cevabını buldum.

Öncelikli amacım;
Aklınızdan “Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesini silmek. Yıllardır süregelen kalıplaşmış klasik eğitimden sıyrılarak direkt hedefe yönelik niş bir deneyim sunuyorum.

İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir. Yaklaşık 320 milyon kişinin ana dili olmakla beraber 200 milyon kadar insan İngilizceyi 2. Ana dili olarak kullanıyor. Dil bilmek yeterli değildir; dil konuşmak önemlidir. Ben İngilizce konuşturmaya odaklanmış bir öğretmenim. Bu global dili konuşturabilmek adına kişiye özel programlar hazırlıyorum. Terzi işi diye adlandırdığım programlarımda kademeli olarak ilerliyorum. Öğrencilerimin temel dil yetilerini ve öğrenme şekillerini göz önünde tutarak çalışıyorum. Akıcılığı yok eden ve konuşmayı engelleyen tüm tıkalı alanlara dokunuyorum ve bu alanları açarak dili kolaylıkla konuşabilmeniz için adım adım ileriliyorum. Her kurs ilk kurdan sonra ya da belirli bir ders saati geçtikten sonra İngilizce konuşmayı vadeder. Ancak önemli olan ne kadar sürede değil nasıl İngilizce konuştuğunuzdur. Çünkü dile tamamen hakim olmak ve akıcı konuşmak kısa sürede olacak bir iş değildir.

Kalıp ezberlemeyi bırakın ve İngilizceyi kullanmaya başlayın. Bir şeyi ancak pratik ederek öğrenebilirsiniz.

Dışarıda çok fazla İngilizce kursu ve programı var ama bu dersler beraberinde bazı temel sorunlar getiriyor. Pekçoğu sadece başlangıç seviyesi İngilizcesi veriyor ya da gerçek hayatta kullanmayacağınız kalıplar... Birçoğu gramer kurallarını ezberleterek kursta saatlerinizi geçirmenizi sağlıyor ama konuşma ve dinleme yetilerinizi pratik etmeniz için size fırsat tanımıyor. Ve sonunda sıkılıyorsunuz. Biliyorsunuz ki öğendiğiniz şeylerin çoğunu kullanamayacaksınız ve bu sizin motivasyonunuzu azaltıyor. İhtiyacınız olan şey ilginç, eğlenceli ve heyecanlı İngilizce dersleri. Ve şimdi iyi haberi sizlerle paylaşıyorum : benimle beraber İngilizcede uzmanlaşmanın en verimli ve en keyifli yolu sizleri bekliyor.

Biliyorum ki siz öğrencilerimin farklı amaçları ve farklı öncelikleri var. Bunun sonucu olarak öğrencilerimin ihtiyaçlarını belirlemek ve bunları uygun öğrenme çözümleriyle eşleştirmek amacıyla sistemler geliştirdim.

Amaçlarınıza ulaşmanız için attığım adımlardan bazıları:

• İngilizcenizdeki güçlü ve zayıf noktaları değerlendiriyorum.
• Uzun vadede İngilizce kullanım amaçlarınızı belirliyorum.
• Kısa vadeli öğrenme amaçlarınızı belirlemenize yardım ediyorum.
• İlerlemenizi yakından takip ediyorum.
• Size düzenli olarak geri bildirim veriyor ve önerilerde bulunuyorum.

Verdiğim hizmetleri özetleyecek olursak;

• Seviye tespit sınavı (yazılı ve sözlü)
• Konuşma, yazma ve okuma dersleri
• Oturduğunuz yerden online chat imkanı
• Her amaca uygun ders alternatifi
• Çalışanlar için esnek saatler
• Yurtiçi ve uluslararası sınavlara hazırlık
• Kurumlara özel çözümler
• Gençler ve çocuklar için özel sınıflar
• İş İngilizcesi

Ders saati konusunda esnekliğimiz mevcuttur.

Gerçekten İngilizce öğrenmek istiyorsanız iletişime geçelim. İngilzce konuşturmadan bırakmıyorum!

Görüşmek dileğiyle,

Başarılar dilerim.

Referans Bilgisi

Yaşı ne olursa olsun tüm öğrencilerimi İngilizce konuşturdum. Ben konuşamadım diyecek tek bir öğrencimi bile yok. Şu anda en yaşlı öğrencim 81 yaşındaki Aysel Hanım; onunla ilerleme kaydediyoruz. İngilizce konuşturmadan bırakmıyorum.

Türkiye'nin önce gelen şirketleriyle de birebir çalışmalarım devam ediyor. Gerek grup gerekse özel dersler vermeye devam ediyorum. 

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
İngilizce150 TL11 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Yetişkinler İçin Yabancı Dil
  • YDS, TOEFL, IELTS, vb.
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • Lise (Okula Takviye)
  • Üniversite (Derslere Takviye)
  • İlköğretim (Okula Takviye)
  • Yetişkinler İçin Akademik Eğitim
  • Yetişkinler İçin Diğer Eğitimler

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bayan, 31

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Yüksek Lisans Mezunu

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Bahçeşehir Üniversitesi (2014)

Lisans Yaptığı Üniversite:
İstanbul Üniversitesi (2010)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İstanbul, Kadıköy

İrtibat Telefon(ları):

(536) 383 15 89

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Ofis, Dershane, Etüt Merkezi, Öğretmenin Evi, Öğrencinin Evi, Kütüphane

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine açık
Ödev, proje tekliflerine açık
İş tekliflerine kapalı