Matematik, Geometri özel ders ilanı - Efe G. - İzmir

 

Efe G. 

(507) 816 92 51
İzmir, Buca

Öğretmen Tanıtımı

Degerli arkadaşlarım ben Efe öğretmen. 1998 yılında kazandığım Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğtim Fakültesinden 2002 yılında mezun oldum. 2002 KPSS Eğitim Bilimleri sınavından Türkiye 3. oldum ve ilk atamam İzmir ili Buca ilçesi oldu. 2003 yılında yine Dokuz Eylül Üniversitesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans yapmaya 1. olarak hak kazandım. 1. olarak kazanmamın en önemli nedeni şimdiki adı ALES olan o zamanki adıyla LES ismiyle bilinen lisansüstü eğitim sınavında 2001 yılında Buca Eğitim Fakültesi 1. olmamdı. 2003 yılında başladıgım yüksek lisans eğitimimi 2006 yılında üstün başarı belgesi alarak tamamladım (mezuniyet not ortalaması 90 üstü olması durumunda alınabiliyor).  2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde doktora sınavını yine 1.likle kazandım. ALES ve diğer sınav puanlarım sayesinde doktora projemi TÜBİTAK tarafından maddi destek sağlanarak 2012 yılında yine üstün başarı belgesi ile tamamladım. Eğitim bilimleri, öğrenme psikolojisi ve matematik eğitimi alanında yurtiçi yurt dışı hakemli dergilerde çok sayıda bilimsel makalem mevcuttur. Bütün bu yazdıklarım belgelendirilebilir başarılarımdır. 


Gerek 15 yıllık matematik özel derslerimde kazandığım tecrübelerimde gerekse yüksek lisans ve doktora eğitimim sırasında öğrencilerde matematik dersine karşı gelişen olumsuz tutumun en önemli nedeninin yetersiz matematik öğretmenleri olduğunu üzülerek gözlemledim. Konu öğretimi sırasında tek bir örneğin bile yanlış zamanda anlatılması veya zor bir sorunun konu anlatımının başında sorulmasının öğrencileri kısa sürede matematikten soğuttuğunu yıllarca gözlemledim. 

Bir matematik öğretmeninden beklenmesi gereken en önemli olgu matematik sorularını hızlı çözmesi değil bildiklerini öğrencisine nasıl aktarabilmesi olmalıdır. Örneğin  bir matematik öğretmeninden doğal olarak daha çok matematik bilen bir mühendisin hiç bir pedagojik eğitimi olmadığı için anlattığı matematik dersi sadece öğrencinin derse karşı olumsuz tutum geliştirilmesine neden olacaktır. 

Ben bu alanda doktora yapmış biri olarak uzun yıllardır kazandığım tecrübemle aldığım akademik eğitimle sadece matematik öğretmiyor aynı zamanda öğrencilerime eğitim koçluğu da yapıyorum çünkü biliyorum ki matematik eğitiminin başarılı olmasının öncelikli yolu öğretmen ve öğrencinin eğitim öğretim etkinliklerini birlikte planlayıp öğretmen liderliği çerçevesinde çalışmaktan geçer. Benim tavsiyelerim uygulandıkça matematik dersi birden çok kolay bir ders olmaktadır. Uzun yıllardır çok sayıda öğrencimin başarılı olmalarına yardımcı oldum. Hala da olmaya devam etmekteyim. 

Birlikte büyük başarılara ulaşmak dileğiyle...

Referans Bilgisi


Özel ders tecrübelerim ve referanslarım hakkında benimle iletişime geçebilirsiniz. Kazandırdığım öğrencilerin aileleri ile onların da izni olursa görüştürebilirim. Ayrıca kendimi tanıtırken anlattığım bütün başarılarım belgelidir. 

 Öğretmene Özel Ders Talebi Gönder
Öğretmen Bilgileri

Özel DerslerÜcretTecrübe
Matematik90 TL15 Yıl
Geometri90 TL15 Yıl

Özel Ders Verdiği Seviye(ler):
  • Lise (YGS - LYS Hazırlık)
  • Lise (Okula Takviye)
  • İlköğretim (TEOG Hazırlık)
  • İlköğretim (Okula Takviye)

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet, Yaş:
Bay, 38

Meslek:
Öğretmen

Eğitim Durumu:
Doktora Mezunu

Doktora Yaptığı Üniversite:
Dokuz Eylül Üniversitesi (2012)

Yüksek Lisans Yaptığı Üniversite:
Dokuz Eylül Üniversitesi (2006)

Lisans Yaptığı Üniversite:
Dokuz Eylül Üniversitesi (2002)

İletişim Bilgileri

İl, İlçe:

İzmir, Buca

İrtibat Telefon(ları):

(507) 816 92 51

Özel Ders Verebildiği İlçe(ler):

Balçova, Buca, Gaziemir, Karabağlar, Konak, Narlıdere

Özel Ders Verebildiği Mekan(lar):

Öğrencinin Evi, Öğretmenin Evi

Diğer Bilgiler

Grup dersi veriyor
Çeviri tekliflerine kapalı
Ödev, proje tekliflerine kapalı
İş tekliflerine kapalı